info@amt-ltd.com.ua

0 800 301 400

ТРАКТОРИ ТА МОТОБЛОКИ ДТЗ — НАЙКРАЩІ ПОМІЧНИКИ УКРАЇНСЬКИХ ФЕРМЕРІВ

Comments (0) Новини компанії

| Моторна техніка, яку виробляє компанія ДТЗ, задовольнить потреби будь-якого домашнього чи фермерського господарства. |

Сільське господарство — це галузь, що характеризується великим різноманіттям робіт, технологічних процесів та застосовуваного обладнання. В основі сільськогосподарського виробництва — обробіток землі та догляд за ділянками. В теплу пору року це оранка, культивація, підпушування ґрунту, внесення добрив та хімікатів, збір та перевезення врожаю до місць зберігання. В холодний час — снігозатриманнях. А ще — відведення зайвої вологи, полив насаджень у разі недостатнього вмісту вологи в ґрунті.

Без універсальної машини не можна обійтись

Для виконання робіт на землі застосовують багато різновидів механізмів та обладнання: плуги, культиватори, сіялки, пристрої для поливу, жатки, косарки, молотарки та багато інших. Усі ці роботи пов’язані з великими витратами енергії, потребують значних зусиль, що не по силах людині. Тому конструктори, інженери створили машини, які виконують важку та брудну роботу. Якщо для кожної операції купувати окрему машину, двір фермера нагадуватиме автостоянку. Тому застосували принцип модульності. Безпосередньо ту чи іншу технологічну операцію виконують спеціалізовані інструменти (навісні механізми), а в дію їх приводить універсальний силовий модуль: трактор або мотоблок.

Вибір виду силового модуля та конкретної моделі залежить від обсягу і завдань, які належить виконувати, розмірів та ваги навісних механізмів, фінансової спроможності господаря. Зазвичай, для роботи на городі, фермі, в саду, перевагу віддають машинам на коліснім ходу. Колісні шасі мають великий кліренс, помірний тиск на ґрунт. Це забезпечує добру прохідність і достатнє тягове зусилля. Водночас сприяє меншому, ніж на гусеницях, витрачанню палива, дає високу швидкість руху по дорозі або степу без навантаження. В обох випадках — економія палива або робочого часу.

Є великий вибір машин з різним набором характеристик

Як фермеру обрати саме те, що треба, щоб достатньо полегшити роботу, і водночас не витрачати гроші на ті функції та характеристики, які ніколи не знадобляться? В Україні багато підприємств, що самостійно виготовляють трактори та мотоблоки або виконують кінцевий монтаж з комплектації від світових виробників. Серед найбільш відомих — ДТЗ, а точніше — компанія АМТ.

Компанія пропонує покупцям понад 70 моделей тракторів. мінітракторів як власної конструкції, та і зроблених за ліцензіями іноземних виробників. Серед них – бренди ДТЗ, DW, Фотон (Foton/Lovol), Джинма (JINMA), Синтай (Xintai), Донг фенг (Dongfeng). Усі машини оснащені колісним шасі. Їх різноманіття дає змогу купити трактор 4×4 або 4×2.
Усі моделі, які ми зазначили, обладнані дизельними двигунами з водяним охолодженням. Дизелі характеризуються досить великим моторесурсом. Водяна система охолодження підтримує оптимальний тепловий режим в широкому спектрі навантажень, що сприяє зниженню питомої витрати палива.

Трактори ДТЗ

Трактори ДТЗ можна вважати традиційними для України. Вони мають звичний для наших фермерів дизайн, технічні характеристики та набір функцій. Серед важливих особливостей тракторів ДТЗ — високий крутний момент двигунів, добрі тягові характеристики, добра вантажопідйомність. Основні підходи при створенні таких конструкцій схожі з тими, на які спираються американські виробники, зокрема Катерпіллер. А саме: якщо й економити, то не на міцності й витривалості. У місцях концентрації навантажень встанорвлюються жорсткі та масивні металеві елементи з достатнім запасом міцності. Задля стабільної тяги на малих обертах застосовуються двигуни не форсовані, а з досить великим робочим об’ємом, зазвичай — 4- та 3-циліндрові. Існує три лінійки машин — з моторами потужністю 24, 40, та 50 к. с. Серед сорока- та п’ятдесятисильних є машини як з відкритим сидінням, так і трактори з кабіною. Всі моделі тракторів ДТЗ повнопривідні. Ергономічне розташування органів керування та просторе робоче місце водія забезпечують високий комфорт під час роботи.

Трактори DW

Випускаються 5 лінійок тракторів DW з двигунами 16, 18, 24, 35 та 40 к. с.
Не можна не відзначити продуманий дизайн даного бренду. Машини мають досить солідний вигляд. А винесена назад за сидіння тракториста пара великих коліс свідчать про стійкість та добру центровку. На більшості моделей робоче місце відкрите, але серед 24- та 40-сильних є оснащені закритою кабіною.
Деякі моделі DW відзначаються досить оригінальними рішеннями. Так, є машини з одноциліндровим двигуном, що для вітчизняного фермера досить незвичне. Так само незвичне і застосування на деяких тракторах DW клиноремінної передачі. Серед мінітракторів є як повнопривідні, так і з однією парою ведучих коліс.

Трактори Джинма

Машини Jinma випускаються з моторами 24 та 40 к. с. та переважно з відкритим робочим місцем. Але серед обох лінійок є моделі з закритою кабіною. Звертає увагу те, що капот моторного відділення попереду, в зоні радіатора дещо скошений донизу. Це поліпшує оглядовість. Машини оснащені потужною задньою навісною системою — у різних моделей 420, 550, 650 кг. Мінітрактори Jinma коштують недорого, але мають відмінні характеристики, зручні в експлуатації та обслуговуванні.

Трактори Донг фенг (Dongfeng)

Трактори Dongfeng випускаються з двигунами 24, 40 та 50 к. с. Задня пара коліс істотно більша від передніх. Сидіння тракториста розташоване над осями задніх коліс. Робоче місце переважно відкрите, але в кожній категорії (щодо об’єму двигуна) є моделі з закритою кабіною. Трактори потужністю 24-50 к. с., за винятком деяких, мають великий кліренс — 370, 380 мм. Капот мотора дещо вкорочений та скошений вперед. Це надає водію добру оглядовість, що важливе при маневруванні на полі. Марка Dongfeng включає широкий модельний ряд тракторів. Це дає змогу обрати машину, що ідеально відповідає конкретним умовам експлуатації та потребам користувача.

Трактори Фотон (Foton/Lovol)

Випускаються з 3- та 4-циліндровими двигунами потужністю 24, 35, 45 та 50 к. с. Серед них переважають мінітрактори без кабіни, але в кожному класі є моделі із закритою кабіною. Лобова частина капоту виразно скошена вперед. Мають досить помірний кліренс, але потужну навісну систему — від 420 до 670 кг.

Переваги потужних повнопривідних тракторів

Серед головних переваг — висока прохідність порівняно з задньопривідними аналогами. На 150-250 кг збільшується вага машини, а від цього колеса щільніше втискаються в ґрунт. Завдяки чотирьом ведучим колесам, особливо — з блокуванням заднього моста, тяга машини відчутно зростає. Повнопривідна машина може добре пересуватись сама, ще й тягнути причіпне обладнання чи вантаж.

Але у даної схеми є й недоліки. По-перше — додаткова витрата палива на роботу самої трансмісії та важкої машини. По-друге — у разі неправильного підбору передніх і задніх коліс одна з осей може випереджати іншу. Це призведе до надмірних витрат палива, перевантаження трансмісії та карданного валу. Тому краще, коли передній міст можна підключати й відключати за необхідністю.

Особливості тракторів для невеликої земельної ділянки

Для роботи на невеликих земельних ділянках потрібна машина, що відповідає досить чітким вимогам. Зазвичай, там не потрібна високопродуктивна техніка. Але машина має бути дуже верткою — тобто повертатись і розвертатись на досить обмеженому майданчику. Переваги на таких ділянках мають мінітрактори. Це:

  • Компактність;
  • Легкість керування, висока мобільність, малий тиск на родючий шар землі, внаслідок малої ваги;
  • Невеликі витрати на експлуатацію та технічне обслуговування.

Компактна мінітехніка значно дешевша та економічніша за повнорозмірну.

ПОРІВНЯЙМО ДЕЯКІ МАШИНИ ЗА ТЕХНІЧНИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

Для порівняння розглянемо основні характеристики чотирьох тракторів: по два від ДТЗ та DW. Серед них — по одному мінітрактору та по одному трактору середньої потужності, що оснащений кабіною.

Порівняння моделей тракторів ДТЗ та DW

Бренд
ДТЗ DW
Модель 5244НP 5404К 244B 404ADC
Потужність, к. с. 24 40 24 40
Об’єм двигуна, см3 1909 2545 1344 2545
Номінальне тягове зусилля, кН 6,8 9,2 5,6 8,0
Кількість циліндрів 3 4 1 4
Система запуску Електро-стартер Електро-стартер Електро-стартер, ручний стартер Електро-стартер
Колісна формула 4х4  4х4  4х4  4х4
Передача обертів з мотора на колеса Карданний вал Карданний вал Клиноремінна Карданний вал
Кліренс, мм 350 340 280 300
Експлуатаційна маса, кг 1474 2311 1010 1638
Наявність кабіни Немає Є Немає Є
Задня навісна система Універсальна 3-точкова з гідропідйомником
Вантажопідйомність навісного механізму, кг 414 650 300 550
Швидкість руху вперед, км/год 3,1-42,7 2,4-28,6 2,5-27,0 0,39-31,97

 

МОТОБЛОКИ ДТЗ

Надмірність шкодить: не завжди для сільського фермерського або домашнього господарства потрібен трактор. Іноді для вирішення більшості проблем досить придбати мотоболок. З ним можна скопати, підпушити ґрунт, збагатити добривами, сполоти бур’яни, вигребти коріння й тверді стебла, посадити та зібрати врожай, відбуксировувати візок з інструментом на поле, а зібраний врожай — до двору. Досить лише правильно обрати та застосувати навісне (причіпне) обладнання.

Компанія ДТЗ виробляє дизельні мотоблоки та бензинові мотоблоки з повітряним охолодженням двигуна. Їхня потужність — від 6 до 12 к. с.

Бензинові мотоблоки характеризуються невеликою вагою та прості в користуванні. Їхній запуск мало залежить від температури повітря, що полегшує експлуатацію взимку.

Дизельні мотоблоки мають більшу, ніж бензинові, вагу. Зате менше споживають пального на виконання тих самих обсягів робіт. Окрім того, дизельні мотоблоки дають добру тягу навіть на малих обертах двигуна.

У складі продукції ДТЗ є мотоблоки з ручним стартером та мотоблоки з електростартером. Вони забезпечують досить легкий старт. Ефективні повітряні фільтри — з багатоступінчастим циклоном або винесеним на кермо повітрозабірником — дають тонку очистку повітря. Це сприяє збільшенню моторесурсу двигуна.

Клиноремінний привід мотоблока ДТЗ полегшує агрегат і добре захищає двигун від ударних навантажень.

В комплекті оснащення мотоблоків ДТЗ зазвичай є кілька земельних фрез. Залежно від потужності двигуна та конкретних потреб роботи можна обрати інструмент з шириною охоплення від 620 до 1400 мм. Глибина фрезерування — до 200 мм. Кожен мотоблок має кілька швидкостей обертання фрези, в цілому — від 40 до 141 об/хв.

Колеса з крупним протектором дають добру тягу та відмінну прохідність на ґрунті. З виконанням відносно невеликих за обсягом робіт добре справляться мотоблоки потужністю 6 к.с.

Мотоблоки ДТЗ 7-12 к. с. за продуктивністю наближаються до мінітракторів. Значно менші, ніж у колісного трактора розміри в деяких випадках дають мотоблоку ДТЗ перевагу перед колісним трактором. Мотоблок можна застосовувати на невеликих майданчиках, між дерев, на досить складному рельєфі ґрунту. Тому для невеликих господарств краще купити мотоблок. Адже він багатократно дешевший за трактор, менше споживає палива, не потребує великих витрат на обслуговування.

Повну інформацію про будь-який силовий модуль — трактор чи мотоблок виробництва ДТЗ ви можете отримати, зазирнувши на офіційний сайт ДТЗ. Там же, на сайті dtz.ua , можна оформити замовлення на покупку. Компанія продає продукцію як за готівку, так і шляхом безготівкового розрахунку. Вся техніка ДТЗ відповідає міжнародним стандартам та має відповідні сертифікати.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *